استخدام 114 نفر در آموزش و پرورش قزوین در سال 95

استخدام آموزش‌ و پرورش قزوین در سال 95

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش برای آمادگی در آزمون سال 95

دانلود نمونه سوالات تخصصی آموزش و پرورش برای آمادگی در آزمون سال 95

دانلود جزوه و نمونه سوالات مصاحبه استخدامی آموزش و پرورش

معاون پژوهش برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به مجوز وزارت برای استخدام 20 هزار نیرو در سراسر کشور از استخدام 114 نفر از دانش آموختگان دانشگاه ها در آموزش و پرورش استان خبر داد.

خیرالله رحمانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 90 نفر مرد و 24 نفر زن از میان فارغ التحصیلان با مدارک کارشناسی
و بالاتر دانشگاه های کشور از طریق برگزاری آزمون رسمی و به صورت پیمانی در استان جذب خواهند شد.
وی اضافه کرد: هنوز زمان قطعی برای برگزاری آزمون اعلام نشده است و داوطلبان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جزییات استخدام و رشته های مورد نیاز باید منتظر اطلاعیه ها از طریق سایت سازمان سنجش و رسانه ها باشند.
رحمانی ادامه داد: پذیرفته شدگانی که به صورت پیمانی جذب می شوند، پس از طی مراحل استخدام که شامل آزمون کتبی، مصاحبه عمومی و تخصصی، بررسی صلاحیت ها و معاینات پزشکی است، در دانشگاه فرهنگیان دوره های مختلف و مهارت های تدریس را طی می کنند و در سال تحصیلی 96 وارد مدارس می شوند.
وی گفت: همچنین در سال جاری تعداد 107 نفر نیز شامل 77 مرد و 30 زن از طریق آزمون سراسری کنکور و از میان فارغ التحصیلان پیش دانشگاهی وارد دانشگاه فرهنگیان و 9 نفر نیز دانشجوی تربیت دبیر (فنی و حرفه ای) جذب آموزش و پرورش استان می شوند.
رحمانی خاطرنشان کرد: پذیرفته شدگان کنکور و ورودی دانشگاه فرهنگیان نیز پس از چهار سال وارد فرایند آموزش و پرورش خواهند شد.
وی گفت: در سال جاری اولین گروه از دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان شامل حدود 400 نفر وارد فرایند آموزش در مدارس می شوند که 243 نفر از آنان در مهرماه و بقیه نیز بهمن ماه آغاز بکار می کنند.
رحمانی با بیان اینکه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال گذشته نیز که دوره آموزشی خود را در دانشگاه فرهنگیان طی کردند در سال جاری وارد فرایند کار در مدارس می شوند گفت: استان قزوین در سال گذشته جز 9 استان مجری طرح آموزش نیروی های جدید الاستخدام بود که حدود شش تا هفت استان را تحت پوشش آموزش ها قرار داد.
معاون پژوهش برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین افزود: استخدام های جدید در آموزش و پرورش بصوت بومی است و هر فردی در منطقه و شهرستان خود مشغول بکار می شود.
بر اساس اعلام وزیر آموزش و پرورش در سال جاری 10 هزار نیروی جدید از طریق دانشگاه فرهنگیان و ده هزار نفر نیز از میان فارغ التحصیلان سایر دانشگاه های کشور جذب آموزش و پرورش می شوند.