مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش درباره سهمیه استخدامی فرزندان شاهد و ایثارگر در وزارت آموزش و پرورش توضیح داد: برابر ماده 21 قانون جامع ایثارگران 25 درصد از سهمیه استخدام دستگاه های اجرایی باید از خانواده های شهدا، آزادگان و جانبازان 25 درصد و بالاتر صورت گیرد، ضمن اینکه 5 درصد سهمیه استخدام به رزمندگان دارای سابقه حداقل 6 ماهه حضور در جبهه اختصاص دارد و 5 درصد نیز از جانبازان زیر 25 درصد با برگزاری آزمون و بر اساس نتایج رقابت میان این گروه استخدام می شوند.

دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش

کفراشی ادامه داد: بر این اساس سهمیه خانواده های شاهد و ایثارگر در استخدام امسال آموزش و پرورش یکهزار و 250 نفر اعلام شده و بالغ بر 500 نفر نیز از طریق برگزاری آزمون جذب خواهند شد.

وی با اشاره به وزارت اینکه آموزش و پرورش همواره در حد بضاعت خود از این خانواده ها حمایت کرده است، خاطرنشان کرد: در 15 سال گذشته حدود 14 هزار نفر از فرزندان شهدا و نیز بالغ بر 130 هزار نفر از خانواده ایثارگران در این مجموعه استخدام شده اند. علاوه بر این تعداد زیادی از فرزندان جانبازان و آزادگان نیز مشغول به کار هستند که اطلاعات آنها هنوز به صورت مدون احصا نشده است و آمار دقیقی از این افراد در اختیار نداریم.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش تاثیر به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای بر آموزش و پرورش را این طور ارزیابی کرد: طبعا هرقدر کشور از آرامش و امنیت اجتماعی و روانی بیشتری برخوردار باشد، آموزش و پرورش در اهداف خود موفق تر خواهد بود، چراکه تعلیم و تربیت در بستری از آرامش محقق می شود. ضمن اینکه توافق هسته ای علاوه بر کاهش نگرانی های خانواده ها و آرامش بیشتر کادر آموزشی، قطعا بر اقتصاد کشور نیز موثر خواهد بود و وزارت آموزش و پرورش نیز از مزایای اقتصادی آن بی بهره نخواهد بود.

وی با تقدیر از برگزاری سی و دومین اجلاس سراسری مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور، این گردهمایی را در تبادل تجربیات مدیران آموزش و پرورش در ادارات کل سراسر کشور موثر دانست و افزود: با توجه به اینکه آموزش و پرورش در دو سال گذشته استخدامی نداشته، قاعدتا با چالش کمبود نیرو مواجه است و با وجود این شرایط، سال تحصیلی جدید مهرماه باید آغاز شود. اجلاس حاضر فرصت مغتنمی برای همفکری و تدبیر درباره حل مشکلات داخلی در سال تحصیلی جدید و مدیریت بهینه نیروی انسانی برای جلوگیری از کمبود کادر آموزشی است. ضمن اینکه موضوع کیفیت بخشی به آموزش نیز از محورهای همفکری مدیران و روسای آموزش و پرورش در این اجلاس خواهد بود.

کفراشی از برپایی جلسه مشترکی با رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در روز گذشته خبر داد و افزود: در این جلسه مشکلات فعلی مورد ارزیابی قرار گرفت و درباره مواردی مانند کم انگیزگی فرزندان شاهد و ایثارگر بحث شد.

وی افزود: در صورتی که بنیاد شهید مطابق وظایف خود در خصوص تامین اعتبارات لازم برای این جامعه هدف به آموزش و پرورش کمک کند، این مشکلات برطرف خواهد شد و آمار پذیرش آنها در دانشگاه های دولتی افزایش خواهد یافت.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش همچنین با اشاره به مکاتبات صورت گرفته با سازمان فنی و حرفه ای کشور، اظهار کرد: به دنبال حرفه آموزی به فرزندان شاهد و ایثارگر هستیم تا این افراد بیش از اینکه نیازمند حمایت باشند، در سال های آتی حتی عده ای را تحت حمایت خود قرار دهند.

دانلود بسته ویژه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش با پاسخنامه- 27 شهریور زمان برگزاری آزمون استخدامی 5000 نفر در آموزش و پرورش- استخدام آموزش و پرورش سال 94- اخبار استخدام وزارت آموزش و پرورش سال 1394- استخدام فرزندان فرهنگیان در آموزش و پرورش- آزمون استخدامی 5 هزار نیرو آموزش و پرورش- استخدام آموزش و پرورش در سال جدید- آگهی استخدام 5 هزار نیرو در آموزش و پرورش- زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش- زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش (شامل سوالات عمومی و تخصصی+دفترچه سوالات)

دانلود تمام دفترچه سوالات استخدامی آموزش و پرورش برگزار شده در سال 89

دانلود جزوه و سوالات مصاحبه و گزینش آموزش و پرورش (بسته کامل)