زاهدان- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بیشترین سهمیه استخدامی آموزش و پرورش به این استان اختصاص دارد گفت: در این آزمون 509 نفر جذب این نهاد در استان خواهند شد.
مدیر کل: 509 نفر درآموزش و پرورش سیستان و بلوچستان استخدام می شوند.

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش (شامل سوالات عمومی و تخصصی+دفترچه سوالات)

دانلود تمام دفترچه سوالات استخدامی آموزش و پرورش برگزار شده در سال 89

دانلود جزوه و سوالات مصاحبه و گزینش آموزش و پرورش (بسته کامل)

به گزارش ایرنا علیرضا نخعی روز دوشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان افزود: بخش عمده رشته های استخدامی امسال استان را رشته های علوم پایه شامل می شوند.
وی ادامه داد: همچنین علاوه بر این آزمون با برنامه ریزی های صورت گرفته 500 نفر دیگر ویژه سیستان و بلوچستان استخدام خواهند شد که با تحقق این مهم قول وزیر آموزش و پرورش در استخدام هزار نفر در استان محقق خواهد شد.
وی گفت: امسال به میزان دو برابر سال گذشته از توان نیروهای خرید خدمت استفاده می کنیم و جذب نیروهای حق التدریس تنها در این استان بدون سقف است در صورتی که در سایر استان های کشور شاهد کاهش این سقف هستیم.
وی اظهار داشت: هم اینک شش هزار و 600 فرهنگی در سیستان و بلوچستان درخواست نقل و انتقال داده اند که 80 تا 90 درصد آنان از مناطقی درخواست داده اند که از نظر آموزشی به شدت با مشکل نیرو رو به رو هستند.
وی افزود: در زمینه نقل و انتقالات معلمان استان این اداره علاوه بر شفاف سازی، جابجایی و گردش نیرو در مناطق نیازمند را تسهیل کرده است.
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: آمار کودکان لازم التعلیم استان 740 هزار و 887 نفر است که 591 هزار و 492 نفر آنان مشغول تحصیل و 149 هزار و 395 نفر بازمانده از تحصیل هستند.
وی ادامه داد: سال گذشته 31 هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل در استان جذب کلاس های درس شدند که بیشترین بازماندگان از تحصیل در مقطع متوسطه دوم قرار دارند که متاسفانه نرخ ماندگاری در کلاس درس در این مقطع بسیار کم است.
نخعی ادامه داد: تمام تلاش این نهاد و دیکر دستگاههای عضو شورای آموزش و پرورش استان این است که همه این کودکان به کلاس های درس بازگردند و در این راستا امسال در قالب یک اقدام ویژه به دنبال راه اندازی نهضت جذب کودکان بازمانده از تحصیل هستند.
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: هم اینک 316 پروژه با هزار و 356 کلاس درس و زیر بنای 229 هزار و 658 متر مربع در دست اجرا است.
علیرضا راشکی اظهار داشت: همچنین به مناسبت هفته دولت 24 پروژه در قالب 98 کلاس درس و 10 هزار و 386 متر مربع و اعتباری معادل 97 هزار و 787 میلیون ریال به بهره برداری می رسد.
وی گفت: مهرماه امسال نیز 45 پروژه در قالب 174 کلاس درس با 29 هزار و 942 مترمربع زیر بنا و 265 هزار و 252 میلیون ریال افتتاح خواهد شد.
وی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 155 مدرسه با اعتبار 37 هزار و 410 میلیون ریال در حال تعمیر و 123 مدرسه در قالب طرح هجرت سه نیز در دست ساماندهی و بهسازی است که تا مهر سال جاری آماده خواهد شد.
راشکی راه اندازی دفاتر این اداره را در دیگر شهرستان های استان به ویژه مناطق جنوبی و جذب نیروی مورد نیاز در این زمینه را از مهمترین مطالبات این نهاد برشمرد.