دریافت مجوز استخدام 200 کارشناس محیط زیست در سال 96

استخدام سازمان محیط زیست

دانلود نمونه سوالات استخدامی سازمان محیط زیست

خبر 4 دی 96:

دریافت مجوز استخدام ۲۰۰ کارشناس محیط زیست (منبع: خبرگزاری ایرنا)
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام خبر دریافت مجوز استخدام ۲۰۰ کارشناس متخصص برای سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: از این تعداد، ۱۶۰ کارشناس متخصص برای اشتغال در ادارات حفاظت محیط زیست مراکز استان ها جذب خواهند شد.
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، مسعود تجریشی افزود: مهمترین اولویت های زیست محیطی در دولت روحانی، ساماندهی پسماندهای شهری، مهار کانون‌ های ریزگرد داخلی، رفع آلودگی هوای کلانشهرها و تامین حقابه زیست محیطی است و در فرصتی ۴ ساله باید با مدیریت صحیح درحل این مشکلات گامهای اساسی برداشته شود.
وی رفع این مشکلات را نیازمند همکاری و مشارکت نیروی محیط زیست در سراسر کشور دانست و ادامه داد: این امر محقق نخواهد شد مگر با داشتن نیروی انسانی متخصص و یکی از کمبودهای سازمان، همین مورد است.
وی افزود: به همین منظور برای رفع بخشی از این مشکل، مجوز استخدام ۲۰۰ کارشناس متخصص برای سازمان حفاظت محیط زیست اخذ شده است که از این تعداد، ۱۶۰ کارشناس متخصص برای اشتغال در ادارات حفاظت محیط زیست مراکز استان ها جذب خواهند شد.
تجریشی افزود: یکی دیگر از نیازهای اساسی داشتن بانک اطلاعاتی صحیح و کامل از داده های زیست محیطی است و داشتن بانک اطلاعاتی، لازمه داشتن نیروی متخصص از رشته های مختلف زیست محیطی در بین پرسنل است.
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص هزینه های سنگین ایستگاه های سنجش آلودگی هوا گفت: باید هزینه ها در این بخش کاهش داده شود و به جای خرید و نگهداری، خرید داده از طریق شرکت های فعال در این بخش جایگزین شود.
وی ادامه داد: برنامه پایش صنایع در سال آینده نیز به طور گسترده و با استمرار بیشتر انجام خواهد شد و در خصوص پروژه های ارزیابی باید در زمان مناسب پاسخگوی خواسته های این بخش باشیم.