استانداری یزد برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز شهرداری های ابرکوه، اردکان، بافق، تفت، زارچ، شاهدیه، عقدا، هرات، مهریز، مهردشت، حمیدیا، نیر، ندوشن و یزد از محل سهمیه استخدامی شماره ۱۶۶۱۸۱ مورخ ۱۸/۰۷/۹۴ سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و نامه شماره ۳۵۶۶۶ مورخ ۱۷/۰۸/۹۴ سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور ، در نظر دارد تعداد ۱۲۲ (یکصد و بیست و دو) نفر افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون توانمندی های تخصصی، مصاحبه و گزینش به صورت پیمانی برای خدمت در شهرهای ابرکوه، اردکان، بافق، تفت، زارچ، شاهدیه، عقدا، هرات، مهریز، مهردشت، حمیدیا، نیر، ندوشن و یزد به شرح جدول پیوست استخدام نماید .

استخدام شهرداری ها، دانلود جزوه و مجموعه قوانین شهرداری ها ویژه آزمون 94

دانلود جزوه و سوالات استخدام شهرداری ها ویژه آزمون آذر ماه 94

دانلود جزوه و نمونه سوالات استخدامی آتش نشانی شهرداری ها

دانلود جزوه و سوالات مصاحبه شهرداری ها و آتش نشانی

استخدام شهرداری ها، دانلود جزوه و مجموعه قوانین شهرداری ها ویژه آزمون 94

برای ثبت نام کلیک کنید

الف – شرایط عمومی

۱ . حداکثر سن داوطلبان در رشته شغلی کاردان آتش نشان (۲۵) سال و رشته شغلی راننده وسائط نقلیه سنگین (۳۰) سال و سایر رشته های شغلی حداکثر سی و پنج سال تمام سن در اولین روز ثبت نام می باشد.

۲ . داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران

۳ . دارا بودن کارت پایان خدمت یا کارت معافیت قانونی برای مردان.  (معافیت پزشکی در رشته شغلی کاردان آتش نشان و راننده وسائط نقلیه سنگین قابل قبول نمی باشد.)

۴ . عدم اعتیاد به مواد مخدر و دخانی

۵ . نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر

۶ . نداشتن ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی به موجب آراء مراجع قانونی

۷ . داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که در آن شغل استخدام می شود

۸ . اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

۹ .  التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

بسته جزوه و سوالات استخدامی شهرداری ها ویژه آزمون 94

بسته جزوه و سوالات استخدامی آتش نشانی ها ویژه آزمون 94

دانلود جزوه و سوالات مصاحبه شهرداری ها و آتش نشانی

ب – شرایط اختصاصی

۱-    داوطلبان نمی توانند از مستخدمین رسمی، ثابت و پیمانی سایر دستگاه های اجرایی و بازنشسته یا بازخرید خدمت باشند.

۲-    پذیرفته شدگان نهایی موظفند حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز کاری پس از اعلام رسمی دفتر امور شهری و شوراهای استانداری از طریق سایت مربوطه نسبت به ارائه مدارک لازم و تکمیل پرونده و ارائه تعهد محضری برای ۷  سال مبنی بر عدم هرگونه انتقال و ماموریت به سایر شهرداری ها و سازمان های وابسته و نیز دستگاه های اجرایی دیگر اقدام نمایند. عدم مراجعه و ارائه مدارک لازم در مهلت مقرر به منزله انصراف وی از استخدام تلقی خواهد شد.

۳-     موارد زیر به شرط ارائه تاییدیه های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد .

الف – داوطلبانی که در جبهه های نبرد حق علیه باطل ( از تاریخ ۳۱/۶/۱۳۵۹ لغایت ۲۹/۵/۱۳۶۷)، به طور داوطلبانه خدمت نموده اند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه های نبرد حق علیه باطل.

ب – اعضای خانواده شهدا، آزادگان، مفقودالاثرها، جانبازان (همسر، فرزندان، پدر، مادر، خواهر و برادر) تا میزان ۵ سال .

پ – داوطلبانی که درطول جنگ تحمیلی به اسارت دشمن بعثی و یاگروه‌های ضد انقلاب درآمده‌اند به میزان مدت اسارت وحضوردر جبهه.

ج –  داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در وزارتخانه، موسسات و شرکت های دولتی، بانک ها و شرکت های تحت پوشش آنها ، شرکت های بیمه دولتی ، شهرداری ها ، موسسات و شرکت های تابعه و وابسته به آن، موسسات و شرکت های دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است و همچنین موسسات و شرکت های ملی و مصادره شده و موسساتی که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده می کنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت های تحت پوشش آنها از تاریخ ۲۲ / ۱۱ / ۱۳۵۷ به خدمت اشتغال داشته اند، به میزان مدت خدمت غیر رسمی آنها. لازم به ذکر است سابقه خدمتی افرادیکه در شرکتهای طرف قرارداد شهرداری ها قراردارند مشمول این بند نمی باشد ، به استثناء کارکنانی که بطور تمام وقت با پرداخت حق بیمه در شرکت های طرف قراداد با شهرداری که تا قبل از ابتدای سال ۱۳۹۰ در شهرداری ها ،‌ واحدها و یا سازمان آتش نشانی اشتغال داشته اند.

تبصره – طول مدت خدمت نظام وظیفه داوطلبان به حداکثر سن مقرر در ماده ۳ این دستورالعمل اضافه نخواهد شد.

۴-    داوطلب بومی : به داوطلبی گفته می شود که حداقل دارای یکی از ویژگیهای زیر باشد.

  • شهر محل صدور شناسنامه داوطلب یا همسر وی با شهر مورد تقاضا برای استخدام یکسان باشد .
  • داوطلب حداقل چهار(۴)سال از سنوات تحصیلی ( ابتدایی ،راهنمایی ، دبیرستان و یا دانشگاه ) را بصورت متوالی یا متناوب در شهر محل مورد تقاضا برای استخدام طی کرده باشد.
  • همسر و فرزندان کارمندان رسمی و پیمانی دولت و یا نیروهای مسلح ( اعم از شاغل و یا بازنشسته ) که شهر محل خدمت فعلی یا بازنشستگی آنان با شهر محل موردتقاضا برای استخدام یکسان باشد.
  • داوطلب یا پدر، مادر و یا همسر وی ،حداقل چهار(۴)سال سابقه پرداخت حق بیمه در شهر محل مورد تقاضا برای استخدام را داشته باشند. پرداخت حق بیمه به مدت تعیین شده صرفا توسط یکی از موارد مذکور قابل احتساب است.

تبصره ۱- مبنای استان و شهرستان برای تعیین بومی بودن ،تقسیمات کشوری در زمان ثبت نام می باشد.

۵-    داوطلبان رشته شغلی راننده وسائط نقلیه سنگین می بایست دارای گواهینامه رانندگی پایه یکم طبق شرایط احراز در اولین روز ثبت نام باشند.

۶-     کارکنان قراردادی واحدهای آتش نشانی و سازمانهای آتش نشانی شهرداریها و کارکنان شرکت های طرف قرارداد با شهرداری در واحدها و یا سازمانهای آتش نشانی که تا قبل از سال ۱۳۹۰ بطور تمام وقت با پرداخت حق بیمه اشتغال دارند، می توانند با مدرک تحصیلی پایان دوره متوسطه در (رشته شغلی کاردان آتش نشان) در آزمون شرکت نمایند.

بسته جزوه و سوالات استخدامی شهرداری ها ویژه آزمون 94

بسته جزوه و سوالات استخدامی آتش نشانی ها ویژه آزمون 94

دانلود جزوه و سوالات مصاحبه شهرداری ها و آتش نشانی

د – ثبت نام و مدارک مورد نیاز

۱-     داوطلبین می توانند تنها در یک رشته شغلی و در شهرهای مختلف یک استان به ترتیب اولویتی که در هنگام ثبت نام اعلام می نمایند حداکثر تا سه گزینه محل جغرافیایی مورد تقاضا را انتخاب و از طریق استانداری یزد( سایت دفتر امور شهری و شوراها) به آدرس shahri.ostanyazd.ir و بصورت اینترنتی ثبت نام کنند.

۲-     شروع ثبت نام ازساعت ۸ صبح روز شنبه مورخ ۱۴/۹/۱۳۹۴ به مدت ده روز می باشد.

۳-     داوطلبان استخدام می بایست عکس پرسنلی ۴ * ۳  خود را با عرض ۱۵۰ و ارتفاع ۲۰۰ پیکسل و با فرمت jpg  و حداکثر ۲۰۰ کیلوبایت در رایانه اسکن نموده و آنرا در قسمت مربوط در سایت وارد نمایند.

۴-     پرداخت مبلغ ( ۰۰۰/۴۰۰) ریال به صورت اینترنتی به حساب سازمان همیاری شهرداری های استان به عنوان حق شرکت در آزمون استخدامی . داوطلبان استخدام پس از پرداخت اینترنتی، کد رهگیری و شماره پرونده خود را برای پیگیری مراحل بعدی آزمون و دریافت کارت ورود به جلسه اخذ و نزد خویش نگهداری نمایند .

۵-     کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی از تاریخ  ۴/۱۰/۱۳۹۴ از طریق وب سایت www.shahri.ostanyazd.ir  به داوطلبان ارائه می شود .

۶-     زمان برگزاری آزمون روز جمعه تاریخ ۹/۱۰/۱۳۹۴ ساعت ۷ صبح است و محل برگزاری آزمون بر روی کارت ورود به جلسه آزمون داوطلبان درج خواهد شد.

۷-      مدارک مورد نیاز جهت اسکن در سایت ثبت نام به شرح زیر می باشد:

*تکمیل فرم درخواست شغل

*تصویر آخرین مدرک تحصیلی

*تصویر صفحه اول  شناسنامه ( در صورت داشتن توضیحات کلیه صفحات)

*تصویر کارت ملی ( پشت و روی کارت )

*تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی و یا کارت معافیت غیرپزشکی

* مستندات ایثارگری و سوابق پرداخت بیمه.

*مستندات استفاده از سهمیه معلولین

* تصویرگواهینامه رانندگی پایه یک برای داوطلبان رشته شغلی راننده وسائط نقلیه تندرو سنگین درپست آتش نشان (راننده).

*تصویر گواهینامه رانندگی پایه دو برای کاردان آتش نشانی .

هـ – مواد آزمون تخصصی

آزمون تخصصی در هر رشته شغلی به صورت سئوالات چهار گزینه ای و به تعداد ۱۲۰ سوال شامل ۹۰ سوال به صورت کاربردی و تخصصی در حوزه رشته شغلی مربوط و ۳۰ سوال برای سنجش هوش، سرعت، دقت و استعداد یادگیری با احتساب نمره منفی طراحی شده است. (سقف امتیاز آزمون تخصصی ۱۰۰ می باشد و به ازای هر ۳ پاسخ غلط یک نمره منفی در نظر گرفته می شود).

و –  اعلام نتایج

اسامی داوطلبان پذیرفته شده برای شرکت در مصاحبه یا آزمون عملی(رشته شغلی آتش نشان و آتش نشان راننده) در سایت رسمی دفتر امور شهری و شوراهای استانداری یزد بعد از برگزاری آزمون اعلام خواهد شد.

بسته جزوه و سوالات استخدامی شهرداری ها ویژه آزمون 94

بسته جزوه و سوالات استخدامی آتش نشانی ها ویژه آزمون 94

دانلود جزوه و سوالات مصاحبه شهرداری ها و آتش نشانی

ز – تذکرات

۱-     پنج درصد(۵%) سهمیه استخدامی به ایثارگران و خانواده‌های آنان شامل رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌ها و همسر و فرزندان آنان، آزادگان کمتر از یکسال اسارت و همسر و فرزندان آنان، جانبازان زیر ۲۵ درصد و همسر و فرزندان آنان و خواهران و برادران شهداء اختصاص دارد. انتخاب ایثارگران در حد سهمیه تعیین شده (۵%) به ترتیب امتیاز کسب شده از بین ایثارگران واجد شرایط که حد نصاب لازم در آزمون تخصصی و موفقیت در مصاحبه را کسب نموده باشند و مراحل مربوط را با موفقیت طی نموده باشند انجام خواهد شد.

۲-     داوطلبان شاغل در شهرداریها، واحدها یا سازمان آتش‌نشانی شهرداری‌ها ، مشروط به دارا بودن سابقه پرداخت بیمه در شهرداری واحدها یا سازمان‌های آتش‌نشانی‌شهرداری‌ها تا ۱۲۰ روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون تخصصی و کتبی از اولویت استخدام برخوردارند.

۳-      دهیاران ، شهرداران، فرزندان کارکنان فوت شده حین خدمت در شهرداری‌ یا سازمان‌های وابسته ، یا فرزندان کارکنان از کارافتاده کلی دائم حین خدمت در شهرداری‌ یا سازمان‌های وابسته ، افراد بومی شهر، شهرستان و استان شهر متقاضی استخدام از اولویت استخدام برخوردارند.

۴-     در صورت مساوی بودن نمره نهایی کسب شده داوطلبان ، اولویت معرفی به گزینش به ترتیب با شاغلین قراردادی و بومی شهرداری ،  شهرستان و استان می‌باشد.

۵-     داوطلبان می توانند حداکثر ظرف مدت دو هفته پس از اعلام نتایج، اعتراض خود را به استانداری (دفتر امور شهری) برای بررسی و اعلام نظر ارائه نمایند. پس از مدت مذکور به اعتراض داوطلبان ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۶-     چنانچه در هر مرحله از مراحل آزمون محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع اعلام نموده است یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است، از انجام مراحل بعدی محروم خواهد شد و مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و یا ارسال مدارک به صورت ناقص بر عهده داوطلب خواهد بود در این صورت خسارت و هزینه تحمیل شده برابر مقررات از داوطلب اخذ خواهد شد.

۷-     به مدارک ارسالی توسط دانشجویان و دارندگان مدارک تحصیلی پایین تر و بالاتر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احرازمشاغل مورد اشاره و همچنین مدارک در رشته های غیر مرتبط و معادل ( به استثنای دارندگان مدارک تحصیلی معادل صادره از دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی کشور که در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش کشور شرکت نموده و قبول شده اند وگواهی مبنی بر ادامه تحصیل در مقطع بالاتر با ارزش علمی دارند) ترتیب اثر داده نخواهد شد. داوطلبین می بایست در زمان ثبت نام در آزمون تخصصی دارای کلیه شرایط مورد نظر در اگهی استخدام باشند.

۸-     انتخاب نهائی پذیرفته شدگان آزمون پس از موفقیت درکلیه مراحل آزمون تخصصی ، مصاحبه یا آزمون عملی و گزینش صورت خواهد گرفت و تا قبل از صدور احکام استخدام پیمانی برای پذیرفته شدگان حقی ایجاد نخواهد شد .

۹-     افرادی که مدارک تحصیلی یک مقطع بالاتر از مقاطع تحصیلی اعلام شده دارند می توانند مشروط به ارائه تعهدنامه مبنی بر عدم درخواست اعمال مدرک تحصیلی بالاتر در آزمون شرکت نمایند.

۱۰- امتیاز آزمون تخصصی کارکنان شاغل ( در شرکت‌های طرف قرارداد شهرداری تا قبل از ابتدای سال ۱۳۹۰ و قراردادی ) در شهرداری شهر متقاضی استخدام یا سربازان وظیفه که دوران خدمت سربازی خود را به صورت کامل ( بدون دریافت معافیت و کسر خدمت) و منع انضباطی به صورت امریه در شهرداری گذرانده اند به ازای هر سال سابقه خدمت ۳ درصد تا سقف ۲۵ درصد و برای کارکنان شاغل ( در شرکت‌های طرف قرارداد شهرداری ‌تا قبل از ابتدای سال ۱۳۹۰ و قراردادی) در یکی از شهرداریهای شهرستان همان شهر به ازای هر سال سابقه خدمت ۵/۲ درصد تا سقف ۲۰ درصد و برای کارکنان شاغل ( در شرکت‌های طرف قرارداد شهرداری تا قبل از ابتدای سال ۱۳۹۰ و قراردادی ) یکی از شهرداری‌های استان همان شهر به ازای هر سال سابقه خدمت ۲ درصد تا سقف ۱۸ درصد ضرب شده ومبنای محاسبه امتیاز نهایی آزمون تخصصی قرار می‌گیرد. اعمال امتیاز مربوطه برای کارکنان دارای قرارداد مستقیم با شهرداری مشروط به دارا بودن سابقه پرداخت بیمه در شهرداری ها ، واحدها یا سازمان آتش نشانی تا ۱۲۰ روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون تخصصی و کتبی می‌باشد.

۱۱- امتیاز آزمون تخصصی داوطلبان بومی شهر متقاضی استخدام در ۱۵/۱ و داوطلبان بومی شهرستان شهر متقاضی استخدام در ۱/۱ مبنای محاسبه امتیاز نهایی آزمون تخصصی (کتبی) قرار می‌گیرد.

۱۲- امتیاز آزمون تخصصی شهرداران که در یکی از شهر های استان شهر متقاضی استخدام شهردار بوده اند به ازای هر سال سابقه خدمت با تائید استانداری ۳ درصد تا سقف ۲۵ درصد مبنای محاسبه امتیاز نهائی آزمون تخصصی قرار می گیرد .

۱۳- امتیاز آزمون تخصصی دهیاران در یکی از دهیاری‌های استان شهر متقاضی استخدام به ازای هر سال سابقه خدمت با تایید بخشدار ذیربط ۳ درصد تا سقف ۲۰ درصد مبنای محاسبه امتیاز نهایی آزمون تخصصی قرار می‌گیرد.

۱۴- امتیاز آزمون تخصصی فرزندان کارکنان فوت شده حین خدمت در شهرداری و یا از کارافتاده کلی دائم حین خدمت در شهرداری  در ۲/۱ مبنای محاسبه امتیاز نهائی آزمون تخصصی قرارمی گیرد .

۱۵- درصورتی که داوطلبان مشمول بیشتر از یکی از مزایای پیش بینی شده در بندهای ۱۰و۱۱و۱۲و۱۳و۱۴ ماده ز ( تذکرات ) این آگهی شوند صرفاً بالاترین امتیاز برای آنها مبنای محاسبه قرارخواهد گرفت .

۱۶- نمره نهائی هر داوطلب بر اساس امتیاز آزمون تخصصی (کتبی) با « ضریب ۲ » و امتیاز آزمون مصاحبه با «ضریب۱» محاسبه و داوطلبان براساس نمرات فضلی و در سقف تعداد مجوز در هر رشته شغلی و هر شهرداری برای طی مراحل گزینش معرفی میشوند .

۱۷-  نمرات نهائی داوطلبان رشته شغلی کاردان آتش نشان و آتش نشان (راننده )‌ بر اساس امتیاز آزمون تخصصی با                     « ضریب ۱» و امتیاز آزمون عملی یا تست ورزش با «ضریب۲»محاسبه و داوطلبان براساس نمرات فضلی و در سقف تعداد مجوز درهررشته شغلی و هر شهرداری برای طی مراحل گزینش معرفی می‏شوند

۱۸- ارائه اصل و تصویر کلیه مدارک درج شده درآگهی و سایت ، اعم از ( فرم ثبت نام ، مدرک تحصیلی ، شناسنامه ، کارت ملی ، کارت پایان خدمت وظیفه عمومی ویا کارت معافیت غیرپزشکی ، مستندات ایثارگری و سوابق پرداخت بیمه در شهرداری ها ، سازمان های وابسته و دهیاری ها ، مستندات مربوط به گواهینامه رانندگی ،‌سه قطعه عکس ۳*۴ پشت نویسی شده مطابق با عکس آپلود شده در سایت) پس از اعلام پذیرفته شدگان در آزمون تخصصی  الزامی می باشد.

۱۹- معلولین عادی به شرط کسب حد نصاب نمره لازم و دارا بودن شرایط مندرج در آگهی(به غیر از رشته شغلی آتش نشان و راننده وسائط نقلیه سنگین ( برای تصدی پست آتش نشان راننده ) به ترتیب نمره مکتسبه از ۳ % سهمیه قانونی مربوط برخوردار خواهند شد.

۲۰- پذیرفته شدگان رشته شغلی آتش نشان و آتش نشان راننده حسب دستور العمل پیوست می بایست در آزمون عملی یا تست ورزش که در ۱۱/۱۰/۱۳۹۴  برگزار خواهد شد شرکت نمایند.

۲۱- شماره تلفن های ۳۱۱۱۲۲۶۳ و ۳۱۱۱۲۵۳۱ و ۳۱۱۱۱۲۲۰۲ پاسخگوی سوالات احتمالی می باشد .

بسته جزوه و سوالات استخدامی شهرداری ها ویژه آزمون 94

بسته جزوه و سوالات استخدامی آتش نشانی ها ویژه آزمون 94

دانلود جزوه و سوالات مصاحبه شهرداری ها و آتش نشانی